Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poníkovi Lucce se narodilo hříbátko

Snad všechny rumburské děti znají sedmiletou kobylku Lucku, malého poníka, který nesmí chybět na žádné dětské zábavě. V listopadu zahajuje v Rumburku zimu, když přijíždí na zahradu rumburské fary se svatým Martinem v sedle, v létě nechybí na slavnostech Letnic na Vlčí Hoře. Ale i při mnoha dalších příležitostech vozí děti na svém hřbetě, nechá se pohladit a krmit suchým chlebem.
Teď má ale Lucka jiné starosti. V pondělí 22. května v deset hodin dopoledne se jí narodilo hříbátko. Malá kobylka dostala jméno Lovely Bary, ale její majitelka Šárka Davidová jí říká zdrobněle Baruško. Hříbátko se má čile k světu, i když se ještě od mámy nevzdálí ani na krok.
Protože v nejbližších týdnech bude mít Lucka se svou holčičkou hodně práce, budou se děti muset obejít bez vyjížděk na jejím hřbetě. Ale Šárka Davidová slibuje, že již v létě je Lucka povozí v malém kočárku a v zimě na saních.
A ten, kdo se už nemůže dočkat až Lucku zase uvidí i s její malou dcerou Baruškou, může se za nimi vypravit každou sobotu a neděli mezi 14. a 15. hodinou do jejich výběhu v Lesní ulici u koupaliště v Rumburku. A vezměte s sebou kousek suchého tvrdého chleba. To mají koníčci rádi.

kun_web

Hříbátko Baruška poprvé na pastvě se svou maminkou. Foto. gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail