Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Žabí populace v Doubici byla opět zachráněna

Doubice • Český svaz ochránců přírody Tilia, ČSOP Netopýr a Správa CHKO Lužické Hory se v letošním roce opět postarali o ochranu obojživelníků v době jarního tahu v obci Doubice. Zábrany, které nedovolí obojživelníkům vstoupit do vozovky, byly nainstalovány 12. dubna a zrušeny 25. dubna. Letošní tah obojživelníků byl velmi silný a trval krátkou dobu. Během čtrnácti dní bylo přeneseno 4500 obojživelníků. Druhy, se kterými jsme se během tahu setkali, byly ropucha obecná, skokan hnědý, čolek hnědý a čolek horský.
Zábrany v Doubici instalovali ČSOP Tilia, ČSOP Netopýr a CHKO Lužické hory již třetí rok. V roce 2004 bylo přeneseno 1200 obojživelníků, v roce 2005 pak 3000 obojživelníků. Dobrovolníkům a odborníkům z Českého svazu ochránců přírody a Správy CHKO Lužické hory se tak během tří let podařilo přenést a zabránit možnému přejetí automobilem celkem 8700 obojživelníků.
Pokud máte k problematice ochrany obojživelníků nějaké otázky nebo se chcete této ochrany účastnit, napište na e-mail myotis@email.cz nebo zavolejte přímo do kanceláře Českého svazu ochránců přírody Tilia na číslo 412 383 113.

Tisk Tisk | E-mail E-mail