Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Šluknovsku budou od léta občanům k dispozici veřejné internetové kiosky

Již v letních měsících budou moci obyvatelé Šluknovska zdarma využít veřejných internetových kiosků a získat tak potřebné informace o státní správě a dalších úřadech, kulturním programu nebo dopravním spojení. Ústecký kraj získal totiž 17 milionů korun ze Společného regionálního operačního programu na projekt Ústecký kraj on-line a tím na vybudování 18 informačních kiosků umožňujících bezplatný přístup k vybraným stránkám internetu. Další 2,86 milionu korun na realizaci projektu zaplatí kraj ze svých zdrojů.
Koncem měsíce června bude vybírán dodavatel a faktická instalace kiosků by měla být zahájena, pokud nedojde k odkladům, v měsíci srpnu tohoto roku. Kiosky, u nichž je požadována minimální rychlost připojení 256 kpb/s, budou na dobu nejméně 5 let insta-lovány v nádražních halách Českých drah, a.s., a to ve městech Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Rumburk, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf, Žatec a dále v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje a obecního úřadu Hřensko.
Veřejný internet postupně zavádí řada měst v Česku. Radnice se totiž snaží vyhovět požadavku EU, aby základní služby veřejné správy byly do roku 2006 interaktivní a přístupné všem občanům. Na severu Čech zavádí internet zdarma například Ústí nad Labem.
Internetové stránky přístupné z kiosků budou strukturovány s ohledem na potřeby občanů Ústeckého kraje a zájemci na nich naleznou značné množství důležitých i obecně zájmových infor-mací, včetně povinných, požadovaných v souladu se zákonem 106/1999 O svobodném přístupu k informacím. Nabídnou také informace spojené s činností jednotlivých odborů krajského úřadu. Cílem je využití stránek občany, podnikateli nebo turisty zejména v oblasti získávání informací, potřebných formulářů a umožní i komunikaci prostřednictvím elektronické podatelny.

Tisk Tisk | E-mail E-mail