Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium slaví 100. narozeniny

Celý letošní rok se v rumburském gymnáziu nese ve znamení oslav jeho stého výročí založení. Ty by měly vyvrcholit o víkendu 15. až 17. září, kdy bude tato historická budova otevřena nejen široké veřejnosti, ale především všem absolventům, bývalým profesorům a přátelům, kteří mají jedinečnou příležitost alespoň na chvíli znovu usednout do školních lavic a zavzpomínat na krásná studentská a učitelská léta.
Kromě prohlídky budovy připravují hostitelé pro všechny návštěvníky pestrý program – chutné občerstvení, stánky s výrobky studentů, pamětní listy a vzpomínkové předměty, ale také ročenku gymnázia, a to vše s hudebním doprovodem žáků školy i přizvaných hostů.
Slavnostní zahájení oslav je naplánováno na pátek 15. září a oslavy vyvrcholí sobotním galavečerem v Kulturním domě Střelnice v Rumburku.
Nebude to žádná taneční zábava nebo diskotéka,“ upozorňuje ředitel gymnázia Mgr. Roman Kroutil. „Chceme totiž připravit pro všechny naše hosty příjemné prostředí pro přátelská setkání po letech a pro krásná vzpomínání. A byli bychom moc rádi, kdyby naše pozvání přijalo co nejvíce lidí, kdyby přijeli ti, pro které se stalo gymnázium, alespoň na čas, součástí jejich života, kteří v jeho zdech žili, studovali nebo pracovali. Na všechny se těšíme a každého rádi přivítáme,“ dodává.
Spolupořadatelem oslav stého výročí rumburského gymnázia se stalo i město Rumburk, které se na celé akci podílí finančně.

Tisk Tisk | E-mail E-mail