Skauti z celého okresu změřili své síly v Rumburku

Tištěné noviny 12/2006 | 29. 6. 2006 | Nezařazené

Okresní kolo závodů vlčat a světlušek se konalo 13. května na rumburském koupališti a na Dymníku. Sjely se sem děti sedmi až jedenáctileté z celého okresu, aby poměřily své znalosti. Postupového závodu se účastnilo kolem 100 skautů, z toho přes 60 soutěžících dětí. Reprezentována byla města Děčín, Varnsdorf, Šluknov. Naše město zastupovala smíšená hlídka – Berušky a Tygři pod vedením br. Havlůje – Azimuta a ses. Chovanové – Mačety.
Na 1. místě se v kategorii světlušek umístily Vlaštovky z Varnsdorfu a na 2. místě Růžičky ze Šluknova. V kategorii vlčat jsou na 1. místě Orli z Varnsdorfu a na 2. místě Draci z Děčína.
Za organizaci závodů a hladký průběh děkuji družině Sasanek ze skautského střediska Rumburk, která perfektně připravila disciplíny a zabezpečovala závody během jejich průběhu. Dále patří dík Ivetě Nastoupilové – Perličce a Pavlu Zimmerovi – Čárovi za pomoc před akcí a v jejím průběhu, a také Robertovi – Slimovi za fotografickou dokumentaci. Děkujeme panu Pešťákovi za propůjčení areálu rumburského koupaliště a všem sponzorům za poskytnuté ceny.

svetluska_web

Jedna ze světlušek, která si závody nenechala ujít. Foto: sb

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/06/29/skauti-z-celeho-okresu-zmerili-sve-sily-v-rumburku/