Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovsko utrpělo velkou ztrátu, přišlo ve volbách o tři poslance

Červnové volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky způsobily Šluknovsku velkou ztrátu. Poslanec PČR Ing. Vladimír Laštůvka (ČSSD) do těchto voleb vůbec nekandidoval a horký kandidát na jeho místo, děčínský Jaroslav Foldyna, se do Parlamentu ČR neprobojoval a skončil jako první náhradník. Ale ani další z poslanců neuspěli tak, jak by si mnozí přáli. Starosta Varnsdorfu Ing. Josef Poláček (ODS) skončil jako druhý ná-hradník a Ing. Vladimír Reiber (KSČM) se stal prvním náhradníkem. Oba zasedali společně v poslaneckých lavicích během posledních dvou let a je pravdou, že působení všech těchto tří vlivných osobností ve vrcholné politice mělo pro Šluknovsko velký přínos.
Kromě nesporného vlivu, kterým pomohli mnoha občanům, podnikatelům nebo starostům při jednání s úřady a ministerstvy při řešení jejich problémů, to byl i přínos ekonomický. Například Ing. Laštůvka sehnal pro Rumburk čtyřicetimilionovou dotaci na rekonstrukci domu kultury a dalších přibližně 20 milionů na rekonstrukci Základní školy ve Velkém Šenově a mnoho dalších finančních dotací pro další subjekty na Šluknovsku.
Jejich pomoc a přímluva v mnoha případech příznivě ovlivnily řešení problémů a hájení zájmu obyvatel Šluknovska na nejvyšších místech.
Bohužel, tuto výhodu Šluknovsko s posledními volbami ztratilo a v současné době nemá ve vrcholné politice své zastánce. Posledním želízkem v ohni zůstává již jen senátor Josef Zoser a pak naděje, že některý ze současných poslanců bude úspěšně kandidovat do Evropského parlamentu a na jeho místo nastoupí naši náhradníci.
Bohužel je pravdou, že Šluknovský výběžek stojí ještě stále v pozadí zájmu většiny státních i krajských institucí. Pokud se však nechce stát zapomenutým a odumírajícím regionem někde mezi Českem a Německem, je nutné, aby měl své politiky, a to ve všech sférách politického života. Lidi, kteří tento kraj dobře znají a jsou schopní a ochotní hájit jeho zájmy a zájmy jeho občanů.
Ztráta všech tří poslanců bude pro Šluknovsko citelná. Napravit to lze jen při dalších volbách, ať již krajských nebo parlamentních, a to podporou kandidatury našich kandidátů ze Šluknovska a Děčínska do těchto orgánů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail