Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Závěsné květináče zdobí Krásnou Lípu

Krásná Lípa • Dalším zajímavým prvkem ozdobila v těchto dnech krásnolipská radnice své ulice. Šest nových, zcela unikátních speciálních květináčů, které jsou zavěšeny na sloupech veřejného osvětlení, velmi přispívá k vylepšení vzhledu města.
Tento francouzský výrobek, určený ke zkrášlení městských aglomerací, byl v Krásné Lípě osázen bohatou směsí balkónových květin, které až dorostou a zesílí, vytvoří mohutné přepadávající květinové kaskády se zelenými závěsy. První a jediné takovéto květináče v regionu si město pořídilo podle slov Jana Koláře, tajemníka krásnolipské radnice, zejména proto, aby významně oživilo své centrum, kterým denně prochází a projíždí tisíce lidí. „Snažíme se neustále o zkvalitnění života ve městě a rozšiřování zeleně k tomu rozhodně patří,“ říká Jan Kolář a dodává, že květináče jsou vybaveny speciálně řešenou knotovou zálivkou a je v nich použit speciální zahradnický substrát se zvýšenou absorpční schopností, který umožňuje udržení vlhkosti, a tak je možné provádět zálivku pouze jedenkrát týdně.
Krásnolipská radnice rozšíří do budoucna počet těchto květináčů minimálně o dalších devět, které ozdobí Křinické náměstí a významně tak oživí přirozené centrum města.

kvetinace_web
Tisk Tisk | E-mail E-mail