Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dny evropské hudby ve Velkém Šenově

Již podeváté uspořádalo město Velký Šenov a DPS Šenováček v Domě mladých koncert ke Dni evropské hudby, který se slavil 10. června téměř ve všech evropských zemích.
V úvodu přivítal starosta města Miloš Růžička spolu s vedoucí sboru Ludvikou Millerovou představitele a různé soubory družebního města Lwowek Slanski z Polska a nezapomněli ani na bývalé členy Šenováčku, který si na těchto slavnostech připomněl 40. výročí svého vzniku.
Na začátku téměř tříhodinového programu vystoupil Šenováček s písněmi A. Dvořáka a s různými úpravami lidových písní od našich současných autorů. Poté následovalo účinkování souboru z Lwówka Sl. LLaValon, který zpívá v charakteristických kostýmech obřadní písně, a sboru LaKall, v jehož v repertoáru jsou především zhudebněné básně. A stejně jako minulý rok byla i letos hostem slavností rocková a bluesová skupina Za Krata, což v češtině znamená Za mřížemi. Nesmělo chybět ani vystoupení dětského pěveckého sboru Tyršovské zvonky při ZŠ Tyršova Rumburk, který se představil s velmi pěknou směsí písní z populárních českých seriálů. S úplně jiným žánrem se pak opět na scénu dostal Šenováček, který zazpíval nejen v češtině a němčině, ale také v polštině, za což si vysloužil velké uznání polských přátel. Závěr patřil společnému vystoupení Šenováčku a Tyršovských zvonků pod vedením Mgr. Vondráčkové. Děti zazpívaly známé písně z dílny pánů Uhlíř – Svěrák a za svůj výkon si zasloužily velký potlesk, a tak bylo nutné ještě dodat přídavek.

Oslavy Dne evropské hudby určitě splnily to, co je jejich cílem. A to vzájemné poznávání různých hudebních kultur a žánrů a je důležité, že si každý odnesl to své z tohoto příjemně stráveného sobotního odpoledne.

Tisk Tisk | E-mail E-mail