Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství přilákal přes tisícovku posluchačů

Krásná Lípa • Krásná Lípa hostila od 9. do 11. 6. 2006 již 3. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Tolštejnského panství.
Celý festival začal v pátek 9. června vystoupením pořádajícího Lužičanu, místní Dykyty a Javoriny ze Strání v krásnolipském kulturním domě. V sobotu se představilo všech osm zúčastněných folklorních souborů na zaplněném krásnolipském náměstí. Sou-bory z Česka, Moravy, Slovenska, Polska i Bulharska dokázaly, že folklorní muzika dokáže přilákat mnoho posluchačů. Přes 1500 spokojených diváků, kteří měli možnost zhlédnout zároveň také tradiční staročeský jarmark, získalo v sobotní podvečer od organizátorů ještě „bonus“ v podobě koncertu countryového zpěváka Tomáše Linky. V neděli 11. 6. se po mši v krásnolipském kostele vydalo 250 účastníků festivalu na výlet do Kyjovských skal a na závěr festivalu mohli diváci zhlédnout „filmotéku“ folklorních akcí v kině v Krásné Lípě.
Festival uspořádal krásnolipský folklorní soubor Lužičan ve spolupráci s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR. Záštitu nad celou akcí, kterou finančně podpořilo také Ministerstvo kultury ČR a Ústecký kraj, převzal ministr životního prostředí ČR Libor Ambrozek, hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc a senátor Josef Zoser.

folklor_web

Některé soubory přijely potěšit své příznivce i do Rumburku. Foto: LK

Tisk Tisk | E-mail E-mail