Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Píšete nám

Ráda bych Vám, čtenářům, napsala pár slov o Mateřské škole v ulici Komenského, do které chodí moje pětiletá sestřička a zároveň jsem tam mohla strávit pár dní v rámci praxe. Dny, které jsem do školky chodila, mě obohatily o různé nápady a poznatky, jaké by mi vysoká škola nemohla poskytnout. Kreativita učitelek je zde nepřehlédnutelná. Barevné stěny uvnitř mateřské školy doplňují pestré obrázky, originální výrobky a výkresy dětí. Během své praxe jsem prošla několika školkami, a proto mám možnost porovnat jak vybavenost pomůcek, hraček, tak práci a způsob komunikace paní učitelky s dětmi. V této školce mě překvapil neobyčejně hezký vztah k dětem, který v některých jiných školkách chybí. Myslím, že děti jsou v mateřské škole spokojené, chodí sem rády a mají velikou škálu podnětů pro svůj rozvoj.
Také spolupráce mateřské školy s rodiči zaslouží uznání. Časté akce, které pořádá, jsou příjemné a provázené rodinnou atmosférou. Děti mají hezký pocit z toho, že ve své školce mohou být právě s maminkou, tatínkem, babičkou i sourozenci. Chlubí se svými výrobky, které mají vystavené a z očí jim vyzařuje radost, že právě rodiče mohou být těmi, kdo si jejich obrázek prohlédne a pochválí.
Touto cestou bych chtěla poděkovat paní ředitelce a učitelkám, které mi umožnily prožít pár dní v této mateřské škole, seznámit se s dokumenty, o kterých se učíme ve škole, poznat, jak probíhá den a hlavně vychutnat si krásné a neopakovatelné zážitky s dětmi.

Monika Kurncová
studentka pedagogické fakulty
při univerzitě v Hradci Králové

Tisk Tisk | E-mail E-mail