Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumunští státní úředníci sbírají zkušenosti v ČR

V uplynulém týdnu se v rámci studijní cesty rumunských státních úředníků, kteří se po vstupu Rumunska do EU budou podílet na realizaci programů strukturálních fondů, uskutečnila v Krás-né Lípě prezentace jednoho z pilotních projektů Společného regionálního operačního programu „Centrum Národního parku České Švýcarsko I“.
S podrobnými informacemi o projektu seznámil hosty starosta města Ing. Zbyněk Linhart. Přiblíženy byly i ty části projektu, jejichž realizace proběhne až ve 3. až 6. etapě – Köglerova naučná stezka Krásnolipskem a Integrovaný komunikační systém města. Účastníci exkurze také navštívili Sportovní areál Českého Švýcarska, v němž jsou právě dokončovány práce na deset metrů vysoké horolezecké stěně, dětské lanovce, altánu a rekonstrukci tělocvičny, ale zhlédli i novostavbu budovaného Infocentra Českého Švýcarska a budovu rekonstruovaného Střediska služeb.
Nejčastější dotazy se týkaly problémů, které se vyskytly v průběhu přípravy projektu a aktuálně při koordinaci jeho realizace, a také součinnosti města se Správou Národního parku České Švýcarsko. Diskuze přinesla cenné zkušenosti pro budoucí nastavení podmínek pro poskytování prostředků ze strukturálních fondů v Rumunsku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail