Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šenováček koncertoval v Bilkheimu u Frankfurtu nad Mohanem

Děti i dospělí z dětského pěveckého sboru Šenováček zažili od 19. do 21. května velmi krásný, i když náročný víkend. Přijali totiž pozvání pěveckého sboru Sv. Barbory z německého městečka Bilkheim nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, který slavil 25. výroční své existence.
Šenováček přivítal starosta města společně s předsedou a sbormistryní sboru Sv. Barbory, který připravil pro malé zpěváčky na víkend bohatý program. V sobotu to byla návštěva města Koblenz a jeho unikátního pavilonu cizokrajných motýlů volně létajících mezi návštěvníky, ale také měst Kaiser, Wilhelm, a Denkmal. Vyvrcholením dne byl koncert k výročí sboru Sv. Barbory, který se konal v sále Obecního domu. Účastnilo se ho šest pěveckých sborů a zahájil ho hostující sbor se sbormistryní Petrou Corijo Aragones, českou rodačkou. Perličkou na konec programu bylo vystoupení Šenováčku, který zazpíval dvě písně od A. Dvořáka a s německým textem Jarní – Frulingstext, Wen nichts War, za což sklidil velký aplaus. Všechny sbory měly skutečně velmi dobrou úroveň a 120 účinkujících si zasloužilo velký obdiv.
Poslední den pobytu byl pro Šenováček také pracovní. V obci Salz vystupoval se dvěma latinsky zpívanými písněmi během mše a po jejím skončení připravil ještě asi 20minutový koncert.
Děti si tento víkend nadmíru užily a vracely se plné dojmů a zážitků. To všechno by však nebylo bez výborné organizace vedoucí sboru pí L. Millerové, dík patří také sbormistryni Mgr. Ivetě Vondráčkové a klavírnímu doprovodu P. Kalčíkové. Tento projekt, který byl zároveň jednou z oslav 40. výročí Šenováčku, by se však nedal zrealizovat bez sponzorů. Tímto jim všem DPS Šenováček děkuje.

Tisk Tisk | E-mail E-mail