Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nechte auto doma aneb šetrně za rozhlednami a vyhlídkami Českého Švýcarska

Projet Národní parky České i Saské Švýcarsko pohodlně a šetrně křížem krážem mohou během všech prázdninových víkendů nejen turisté, ale i obyvatelé tohoto regionu díky novým dopravním spojům, které zprovoznila Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se svým německým partnerem Tourismusverband Sächsische Schweiz. Po šedesáti letech se tak hned z několika směrů stává České Švýcarsko dostupné autobusem i vlakem pro všechny, kteří chtějí poznat nejzajímavější turistické cíle vně i uvnitř národního parku.

 • Historický motorový vlak z Lužických hor do Českého Švýcarska aneb Nejsevernější expres
  Novinka sezóny 2006
  Kamenický Šenov, Česká Kamenice, Jedlová, Rybniště, Krásná Lípa, Zahrady, Panský, Brtníky, Mikulášovice, Dolní Poustevna. Ve vlaku lze přepravovat kola, kočárky a je zde k dispozici i malé informační centrum s turistickými informacemi.
 • Ekobus 
  Novinka sezóny 2006
  Česká Lípa, Sloup, Nový Bor, Kamenický Šenov, Česká Kamenice, Srbská Kamenice, Růžová, Janov, Růžová, Srbská Kamenice, Jetřichovice, Rynartice, Dolní Chřibská, Doubice, Kyjov, Krásná Lípa. Vložený spoj: Krásná Lípa, Vlčí Hora, Kyjov, Doubice, Jetřichovice, Mezní Louka.
 • Turistická autobusová linka
  Varnsdorf, Jiřetín pod Jedlovou, Krásná Lípa, Kyjov, Doubice, Jetřichovice s návazností do Hřenska.
  Dopravní spoje platí od 3. června do 1. října o víkendech a svátcích.

Praktická doporučení: 
Doporučujeme se na výlety vybavit brožurou s jízdními řády autobusů, vlaků, lodí a přívozů s názvem „Šetrná doprava v Českém Švýcarsku 2006“ a mapou České Švýcarsko 1:25000. Oba tituly jsou k dostání ve všech informačních střediscích (Krásná Lípa, Jetřichovice, Dolní Chřibská – Saula, Hřensko – Mezní Louka). Podrobné jízdní řády již zmíněných i dalších spojů včetně tipů na výlet najdete nawww.ceskesvycarsko.cz v sekci doprava a tipy na výlet.
Vydejte se za rozhlednami, do skalních měst a za lidovou architekturou podstávkových domů šetrným dopravním prostředkem!

Tisk Tisk | E-mail E-mail