Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rallye Sachsen Classic 2006 opět projede Šluknovskem

Krásná Lípa • Již za měsíc 19. 8. 2006 se klikaté silnice Českého Švýcarska a Šluknovského výběžku stanou tratí slavné a v sousedním Německu velmi oblíbené Rallye Sachsen Classic.
Předposlední srpnovou sobotu letošního roku projede zdejším krajem přes 200 dokonalých technických „zázraků“ své doby a okolo poledne se všichni účastníci závodu začnou postupně sjíždět k obědu na krásnolipské náměstí, kde je již bude očekávat přibližně stejný počet naleštěných veteránů z produkce mladoboleslavské Škodovky, kteří se sem přijedou „pochlubit“ mimo vlastní soutěž.
Závodníci, mezi nimiž nebude chybět např. bavorský princ, předseda saské vlády nebo předseda představenstva ŠkodyAuto a mnoho dalších významných osobností veřejného života, se po obědě opět vydají na trasu rallye, ale na Křinickém náměstí v Krásné Lípě je připraven program až do večerních hodin. Přehlídka vystavených automobilů značky Škoda, vystoupení populárních folkových skupin, bohatý stánkový prodej a mnoho dalších atrakcí se jistě postará o vynikající atmosféru, a tak, jak je již v Krásné Lípě dobrým zvykem, město bude opět „žít.“
Vedení krásnolipské radnice ve spolupráci s dalšími pořadateli připravilo pro obyvatele a návštěvníky svého města letos rekordní počet kulturních a společenských akcí. Po úspěšných pěveckých a folklorních festivalech, po koncertech Tomáše Linky nebo Šárky Vaňkové, po mezinárodních cyklistických závodech a oblíbeném staročeském jarmarku se nyní město stane nejprve centrem turistů, když bude hostit jejich celostátní sraz ve dnech 5. – 13. 8. 2006. Součástí tohoto srazu bude také vystoupení Františka Nedvěda, Jo Jo Bandu nebo Fešáků. Již týden poté proběhne výše zmíněná Rallye Sachsen Classic a v září se nejprve první sobotu předvedou tradiční Čechie Böhmerland a hned na to (8. 9.) vystoupí na krásnolipském náměstí hudební skupina No Name v rámci akce Svět přírody a lidí – Dny Českého Švýcarska.
Všechny tyto akce, spolu s velkorysými investičními projekty, budování infocenter, sportovních areálů, středisek služeb, cyklostezek, naučných stezek, obnovou parků nebo silnic a chodníků, přispívají k tomu, že se Krásná Lípa mění v přirozené centrum regionu Českého Švýcarska.

veteran_web
Tisk Tisk | E-mail E-mail