Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studenti pomáhali při sbírce „Pozvedněte slabé“

V červnu proběhla v ulicích Rumburku veřejná sbírka „Pozvedněte slabé“, organizovaná nadací Euronisa. Tato sbírka se provádí po celé české části Euroregionu Nisa. Sbírka je velmi adresná, předem jsou vybrány neziskové organizace, jimž se výtěžek sbírky věnuje. V Rumburku a jeho okolí se jedná o Farní charitu Rumburk – projekt Generační most, který umožní setkávání osaměle žijících seniorů s dětmi z Mateřského centra a Domov důchodců a Ústav sociální péče Filipov – zapojení mentálně postižených a seniorů do aktivního života.
Do realizace sbírky se zapojili studenti – dobrovolníci ze Střední odborné školy mediální grafiky a polygrafie v Rumburku. Ve dvou opravdu horkých letních dnech neúnavně procházeli ulicemi města a přesvědčovali občany, aby přispěli alespoň malou finanční částkou na pomoc lidem starým, osamělým, nemocným, mentálně postiženým.
Všichni studenti získali zkušenost, že lidé raději přispívají na děti – týrané, opuštěné atd., než na lidi staré, jakoby si neuměli představit, že každý z nás bude jednou starý, bude potřebovat po-moc a ne vždy a ve všem se bude moci spolehnout na pomoc své rodiny a státu. Často je zaskočily reakce lidí, kteří nedokážou dohlédnout dále než k sobě – jim také nikdo nepomáhá, proč by měli oni pomáhat. Naštěstí pozitivní zkušenost a kladné reakce lidí soucitných k osudu „slabých“ převládla a studentům školy se podařilo vybrat šest a půl tisíce korun.
Děkujeme všem, kdo přispěli.

Tisk Tisk | E-mail E-mail