Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Svatojánské slavnosti bylin přilákaly stovky návštěvníků

Centrum aromaterapie ve Vlčí Hoře žilo po tři dny (od 23. do 25. června) rozmanitým programem. Konaly se zde již druhé Svatojánské slavnosti bylin. Tržiště řemesel, které umožnilo nahlédnout do staročeských řemesel a uměleckého zpracování přírodních materiálů, přednášky pro laiky i odborníky, stylovou hudbu, scénický tanec, laboratoř v přírodě pro děti, pochod po Svatojánských schodech pro turisty, divadelní představení a noční koncertní vystoupení, to vše navštívily stovky lidí. „S jejich počtem jsme spokojeni, neradi bychom ze Svatojánských slavností udělali masovou akci. Přednost dáváme příjemnému setkání a silnému prožitku. Lidem nabízíme možnost na chvíli se zastavit, dozvědět se více o přírodních dějích, které probíhají kolem 24. června, a zamyslet se nad hodnotami života,“ řekla Marjánka Osvaldová, koordinátorka akce.
Svatojánské slavnosti bylin se staly součástí letní kulturní nabídky ve Šluknovském výběžku. „Určitě je budeme pořádat i v příštím roce. Pro návštěvníky už vymýšlíme další novinky, např. noční pochod za svitu loučí na Vlčí horu (581 m n.m.). Ozvláštnit chceme i posvěcení a pouštění svatojánského věnce po hladině místního jezírka,“ uvedl předseda občanského sdružení Nobilis Tilia Zbyněk Šedivý. Organizátory akce byly občanské sdružení Nobilis Tilia a německý spolek Centrum ochrany životního prostředí Hornolužické pahorkatiny z Neukirchu. Uspořádání třídenních Svatojánských slavností finančně podpořila Evropská unie prostřednictvím programu Interreg III A.

svatojanskeslavnosti_web

O druhý ročník Svatojánských slavností bylin byl velký zájem. Navštívilo ho několik stovek lidí ze širokého okolí. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail