Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vilémovští sálovkáři letí do Mexika

Na velký mezinárodní turnaj do Mexika se v říjnu chystá nově se tvořící česká reprezentace v sálové kopané. V širší nominaci jsou i dva vilémovští hráči – M. Štrombach a M. Vichterey a jeden z funkcionářů, kterým by měl být Petr Zbončák. Hrají zde mužstva Mexika, ČR, Maroca a El Salvadoru ve skupině A a v B skupině pak Brazílie, Kanada, Portugalsko a USA. První dvě mužstva z každé skupiny postupují do play off. Součástí desetidenního zájezdu je samozřejmě i řada doprovodných akcí a prohlídka různých památek.
Vilémovský Sálovka Club byl založen fotbalovými nadšenci v roce 1977 a jeho činnost trvá dodnes. Od sezóny 2005/06 je součástí Extraligy Ústeckého kraje, kde hned při svém startu jako nováček vybojoval cenné 3. místo, které si udržel i pro další sezónu. Sálovka se hraje převážně v zimě a vilémovští sálovkáři pořádají v tomto období dva velmi hodnotné a významné turnaje, a sice memoriál Honzy Bálka a v únoru memoriál Míly Kotraby. V létě jsou pak vždy spolupořadateli velkého letního turnaje o Putovní květ v malé kopané spolu s Vodáckým oddílem Hubertus a fotbalovým oddílem SK.

Sálovkáři jsou významně spjati s fotbalem, neboť prakticky všichni představitelé i členové jsou nějak zapojeni do tohoto dění, kde pomáhají pořadatelsky, trenérsky, funkcionářsky i sponzorsky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail