Gymnázium Rumburk zve všechny na oslavy 100. výročí založení

Tištěné noviny 15/2006 | 21. 8. 2006 | Nezařazené

Není mnoho škol v této zemi, které by se mohly pyšnit stoletou historií a navíc tak krásnou budovou jako je právě rumburské gymnázium. Od roku 1906 až do letoška prošly jeho třídami tisíce studentů, které dnes můžete potkat doslova na celém světě.
U příležitosti 100. výročí založení školy pořádá Gymnázium Rumburk třídenní oslavy určené nejen absolventům školy a profesorům, ale vůbec všem, které zajímá historie této budovy a vše, čím prošla za uplynulé století.
Hlavní část oslav je rozložena do tří dnů od odpoledne v pátek 15. září až do nedělního poledne 17. září. Během této doby budete mít možnost navštívit budovu gymnázia a v rámci dne otevřených dveří si prohlédnout výstavu historických školních materiálů, učebních pomůcek, fotografií a porovnat je se současnou podobou.
Po prohlídce výstavy budete moci zůstat v areálu školy – na školním hřišti totiž na celé tři dny vyroste obrovský stan, kde vznikne příjemná kavárna, ve které budete moci posedět se svými spolužáky či prostě jen tak zavzpomínat na svá studentská léta.
Naším cílem je, aby lidé po prohlídce školy neodcházeli, ale zůstali v jejím areálu a vzpomínali,“ říká Adam Nedvídek, jeden z hlavních organizátorů oslav. „Ve stanu bude umístěno podium, na kterém se budou střídat se svými vystoupeními absolventi či současní studenti školy. Nechtěli jsem vozit žádné »umělce z Prahy«, a tak usilovně hledáme všechny bývalé studenty či profesory, kteří se dnes věnují uměleckým profesím ke spolupráci na oslavách či případnému vystoupení.“
Vyvrcholením oslav pak bude společenský večer v nově zrekonstruovaném domě kultury v sobotu 16. září od 18.00 hodin. „Tento večer bude uveden zhruba 90minutovým programem na téma historie gymnázia,“ upřesňuje Adam Nedvídek. „Pochopitelně bude čas i na povídání se spolužáky či setkání po letech, ale rádi bychom připravili pro všechny hosty program, ze kterého se dozvědí, co škola prožila a kam se ubírá dnes. Přivítáme bývalé pedagogy, ředitele, zaměstnance i další významné osobnosti spjaté se školou.“ Zbývá ještě dodat, že vstupenky na společenský večer je nutné rezervovat na tel. 603 847 746 či na e-mailové adrese aned@aned.cz. Jejich cena je 100 Kč a zdá se, že naplnit kapacitu domu kultury nebude podle záplavy objednávek žádný problém.
Oslavy se konají za finanční podpory města Rumburk a další informace najdete na stránkách Gymnázia Rumburk www.gymrumburk.cz .

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/08/21/gymnazium-rumburk-zve-vsechny-na-oslavy-100-vyroci-zalozeni/