Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Snaží se pomoci těm, které propouštějí z práce

Projekt Aktivní padesátka Charitního sdružení Děčín je zaměřen nejen na nezaměstnané lidi, ale také na zaměstnance nad 50 let, kteří jsou nezaměstnaností ohroženi. Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. V rámci oslovení těchto ohrožených lidí a také v rámci propagace silných stránek této skupiny zaměstnanců navštívila případová manažerka projektu od února do června celkem devět zaměstnavatelů na Děčínsku. Jaké jsou zkušenosti s jednáním se zaměstnavateli?
Byla jsem překvapena, s jak vstřícným přístupem od zaměstnavatelů jsem se setkala,“ říká Zdeňka Ondrušová, případová manažerka projektu. „Ve všech navštívených firmách a organizacích se nabídka projektu setkala se zájmem a vstřícným přístupem. Ukazuje se, že žádnému z navštívených zaměstnavatelů není osud jejich stávajících či propouštěných zaměstnanců lhostejný a aktivně se snaží hledat možnosti, jak jim tuto situaci ulehčit.“

Zdeňka Ondrušová navštívila Bekon, a.s., Šluknov, Stap, a.s., Vilémov, TOS, a.s., Varnsdorf, Velvetu, a.s., Varnsdorf, Benar, a.s., Benešov nad Ploučnicí, Dětský domov Rumburk, UNILES, a.s., Rumburk, Ferox, s.r.o., Děčín a KWL, s.r.o., Varnsdorf. Na některých místech měla možnost přímo hovořit s propouštěnými zaměstnanci a zjišťovat jejich potřeby, někde se zaměstnavatel přímo aktivně zapojil v nabízení služeb projektu. Kupříkladu v Benaru v Benešově nad Ploučnicí dostali propouštění zaměstnanci informace o projektu do výplatních sáčků a firma KWL ve Varnsdorfu přepravila několik svých zaměstnanců do Rumburku, aby mohli navštívit svépomocný klub a zvyšovat své šance na další pracovní uplatnění.

Tisk Tisk | E-mail E-mail