Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Společný týden s německými přáteli

Vyvrcholením celoroční spolupráce žáků 1. až 3. třídy ZŠ Pastelka, o.p.s. s našimi německými partnery ze školy v Ebersbachu byla červnová týdenní pobytová exkurze, která proběhla již třetím rokem. Naším společným tématem byla tentokrát zvířata.
První třída společně se svou partnerskou třídou obývala školu v Ebersbachu, druháci byli ubytováni v rekreačním a ekologickém středisku Natura v Rumburku a třetí třída trávila svých pět dnů v kempu Valdek.
V průběhu celé akce děti navštěvovaly zajímavá místa (ZOO v Liberci, prameny řeky Mandavy, větrný mlýn v Kottmarsdorfu, …), tvořily, vyráběly za použití netradičních materiálů, prováděly různé experimenty, pozorovaly zvířata, soutěžily, hrály si a hlavně se dozvídaly zajímavé informace o přírodě, lese a zvířatech. Jako každý rok, i tentokrát bylo pro rodiče přichystáno grilování, kde se mohli navzájem lépe poznat a navázat nová přátelství.
Cílem našeho týdenního setkání byla snaha o odbourávání jazykových bariér, ověřování znalostí jazyka partnerských zemí získaných během potkávacích dnů a předchozích exkurzí, lepší poznání druhých v jiném než školním prostředí, prohloubení přátelských vztahů, čehož bylo alespoň z části naplněno. Exkurze proběhla velmi úspěšně za krásného počasí, stále výtečné nálady a bez výrazných obtíží.
Tato akce byla podpořena z Fondu malých projektů INTERREG IIIA prostřednictvím Euroregionu Nisa a spolufinancována z ERDF (Evropského fondu pro regionální rozvoj).

Tisk Tisk | E-mail E-mail