Čtverec letos slavil 20. narozeniny

Tištěné noviny 16/2006 | 18. 9. 2006 | Nezařazené

Festival Čtverec je největší hudební akce pořádaná ve Šluknovském výběžku. Letos proběhl jeho jubilejní 20. ročník ve dnech 4. – 5. srpna. Do Dolní Poustevny se sjelo přes dvacet kapel z několika evropských zemí (kromě ČR například ještě Holandsko, Německo a Polsko) a postupně se vystřídaly na dvou scénách. K zhlédnutí zde byla také divadelní představení několika alternativních divadel.
Počasí festivalu nepřálo, ale i tak bylo dost diváků ochotných podpořit účinkující i za téměř nepřetržitého mrholení a deště. Nepříznivé povětrnostní podmínky nejvíce poznamenaly vystoupení kapely Ty syčáci, když při jejich koncertu vypadl proud. Zkušení hudebníci však i bez elektrické energie připravili pro diváky nezapomenutelnou show, založenou pouze na trojhlasém zpěvu a recitaci svých textů s doprovodnými tanečními kreacemi. Dalším vrcholem byl koncert české trance-dubové kapely Hypnotix s charismatickým zpěvákem Ego. L. Dinem, vystoupení sesterské písničkářské dvojice Sestry Steinovy, německých The Roosters či excentrického freak-folkaře Xaviera Baumaxi.
Velkou část publika mrzelo, že nedorazila jedna z hlavních hvězd festivalu – romská kapela Kale. I divadlo Demago, jehož hry jsou založené na improvizaci, nepřijelo. Naproti tomu ale překvapili jiní méně známí interpreti v čele s anglicky zpívajícím písničkářem Václavem Havelkou a jeho sólovým projektem pod názvem SelFbrush.
Čtverec je hned z několika důvodů unikátem. Jde o jeden z nejstarších hudebních festivalů u nás, který navíc nabízí velice rozmanitou škálu interpretů všech možných hudebních žánrů a stylů. Zkrátka na Čtverci je vždycky co poslouchat, jen kdyby snad už konečně příští rok nezapršelo.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/09/18/ctverec-letos-slavil-20-narozeniny/