Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Představujeme Ing. Romanu Buškovou, novou ředitelku ZŠ U Nemocnice

Nová ředitelka Romana Bušková je z Rumburka a na Základní Škole U Nemocnice působí od října 1990. Vyučuje fyziku a matematiku. Vystudovala VŠ Strojní a textilní a doplňující pedagogické studium absolvovala v Ústí nad Labem. Má dva syny, starší je na vysoké škole, mladší navštěvuje Gymnázium v Rumburku.

reditelka

Po odcházejícím dlouholetém řediteli ZŠ u Nemocnice PaedDr. Jaroslavu Dubovi byla do ředitelského křesla Radou města Rumburku jmenována Ing. Romana Bušková. Byli jsme zvědaví, jak se se svým jmenováním do funkce vypořádala a co plánuje nového.

 • Od 1. července jste novou ředitelkou ZŠ U Nemocnice a předtím jste zde působila jako učitelka. Je to podle Vás výhoda?
  Výhoda to určitě je a to z toho důvodu, že odpadne období vzájemného poznávání, kdy by se ředitel měl seznámit s novým prostředím.
 • Plánujete nějaké větší změny v chodu školy?
  Větší změny zatím ne, protože škola funguje dobře. Pokud tu nějaké změny budou, pak budou souviset s novým školním vzdělávacím programem, který připravujeme.
 • Jaké si kladete cíle pro své působení ve funkci ředitelky?
  Prvním cílem je více zpřístupnit školu rodičům, postupovat s nimi společně při výchově jejich dětí. Druhým cílem je určitě navýšení počtu žáků. To znamená zkvalitnit výuku a nabídnout i další možné aktivity spojené se školou, aby naše škola byla zajímavou pro děti i rodiče. 
 • Ministerstvo školství nařídilo zvýšení počtu hodin cizích jazyků. Jak se s tím vyrovnala vaše škola?
  Na prvním stupni se již dopředu učitelky začaly připravovat na tuto změnu, to znamená, že tady jsme schopni čerpat z vlastních zdrojů. Na druhém stupni jsme museli přijmout učitelku na výuku cizích jazyků se specializací angličtina – němčina. 
 • Chystáte spolupráci s jinou školou?
  Větší spolupráce zatím nebyla, zanikla spolupráce se školou v Leutersdorfu, škola byla bohužel zrušena. V současné době hledáme nové školy pro spolupráci a to jak v příhraničních oblastech Německa, tak i v Rumburku a okolí.
Tisk Tisk | E-mail E-mail