Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské překvapení na festivalu Letnice

Vlčí Hora prožila další festivalový víkend. Letos zde proběhl ve dnech 11. až 13. 8. již třetí ročník hudebního festivalu Letnice a tentokrát byli přizváni účinkující opravdu zvučných jmen. Vystoupily zde hlavně kapely tvrdého ražení, ať už rockového, punkového nebo metalového (např. Škwor, Visací zámek, Krleš nebo Krucipüsk). Samozřejmě tu bylo i několik výjimek, které potvrzovaly pravidlo. Z těch nejvýznamnějších to byl Ivan Mládek a jeho Banjo Band nebo David Kraus se svou kapelou.
Organizátoři nepodcenili přípravu. Poskytli návštěvníkům kromě kvalitního poslechu hudby i velice dobré zázemí s množstvím atrakcí pro děti i dospělé, spoustou stánků s občerstvením a se suvenýry spojenými s festivalem. Svým vystoupením podpořila festival i rumburská kapela Mandava (dřívější Množiny), která pro diváky připravila opravdu netradiční podívanou. Trio rockových matadorů nabídlo k poslechu písně klasických kapel (Led Zeppelin, Deep Purple,…). Na poslední tři skladby si navíc pozvalo překvapivého hosta – dětský pěvecký sbor Čtyřlístek ze Základní školy U Nemocnice v Rumburku. Spolu s dětmi rockeři nacvičili legendární „kusy“ skupin Pink Floyd, Led Zeppelin a Boba Dylana. Diváci je odměnili bouřlivým potleskem. Vystoupení Mandavy se Čtyřlístkem bylo rozhodně zpestřením celé akce a návštěvníky velmi zaujalo. Odvaha se hudebníkům vyplatila. Jen více takovýchto netradičních vystoupení!

mnoginy

Rumburské Množiny alias Mandavu, které v tomto roce slaví své 30. narozeniny, doprovázel na Vlčí Hoře vůbec poprvé dětský pěvecký sbor Čtyřlístek z Rumburku. Spojení drsného rocku a něžných dětských hlásků slavilo velký úspěch a na mnoha posluchačích bylo znát velké dojetí. Foto: M.D.

Tisk Tisk | E-mail E-mail