Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku vyroste nová hasičská zbrojnice

Již příští rok by měla být připravena k výstavbě v průmyslové zóně v Rumburku nová moderní hasičská zbrojnice, jaké známe například z Děčína nebo České Lípy.
V pondělí 21. srpna o přípravě tohoto záměru jednal místostarosta města Darek Šváb ze zástupci Hasičského záchranného sboru České republiky. A účast byla skutečně reprezentativní. Zastoupení se skládalo hned ze čtyř plukovníků, a to 1. náměstka generálního ředitele HZS ČR Ing. Miloše Svobody, ředitele odboru GŘ Dr. Ing. Zdeňka Hanušky, náměstka krajského ředitele Mgr. Vladimíra Kučery a ředitele územního odboru Děčín JUDr. Otakara Jirků.
Do konce srpna ještě proběhla další jednání za účasti projektantů, kteří budou výstavbu připravovat. Realizací tohoto záměru by došlo ke koncentraci státních hasičů do jednoho místa v regionu. Dnes jsou rozptýleni ve dvou malých základnách Varnsdorf a Šluknov. „Výstavba nové zbrojnice HZS právě v průmyslové zóně, která je současně dopravním uzlem celého Šluknovského výběžku, výrazně přispěje ke zvýšení úrovně technického zázemí. Podmínkou k realizaci tohoto záměru ze strany města bylo, že si město Rumburk současně ponechá svou vlastní jednotku hasičů, která je velmi dobře vycvičena a vybavena,“ vysvětluje místostarosta města Darek Šváb.
Ze strany zástupců GŘ HZS bylo toto plně akceptováno s tím, že rumburští městští hasiči budou tvořit důležitou zálohu při výjezdu státních profesionálů. Tím by byla naplněna koncepce sestěhování všech důležitých složek záchranného systému do jednoho místa ve Šluknovském výběžku, což při řešení nehod nebo živelných katastrof vytváří podmínky pro maximální nasazení všech složek.
Do konce měsíce současně proběhne jednání ještě se zástupci Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje o záměru výstavby i jejich nového centra v Rumburku. Součástí jednání bude i záměr na výstavbu heliportu v sousedství Lužické nemocnice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail