Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čechie se vrátily do Krásné Lípy

Přes dva tisíce motocyklových nadšenců si nenechalo 2. září ujít příležitost vidět, slyšet a „cítit“ unikátní předválečné motocykly Čechie Böhmerland, které se právě v Krásné Lípě ve dvacátých letech minulého století začaly vyrábět.
Na Křinickém náměstí proběhlo tradiční dvouhodinové představení motocyklů, jež bylo součástí již osmého setkání jejich majitelů. Během atraktivního programu mohli všichni zúčastnění obdivovat 28 krásných veteránů, tedy přibližně jednu třetinu z celosvětově dochovaných kusů.
Motocykly, kterých krásnolipský konstruktér Albin Hugo Liebisch vyrobil asi tři tisíce, udivují ještě dnes svou unikátní dlouhou konstrukcí a takovými technickými počiny, jakými byla např. litá kola.
Součástí dvouhodinového programu na krásnolipském náměstí byla kromě představení motocyklů a jejich majitelů také jedna „novinka,“ totiž krátká časovka místní Nemocniční ulicí. Vítěz soutěže si z Krásné Lípy odvezl láhev domácí slivovice a diváci nevšední zážitek z burácení motorů.
Okolo jedenácté hodiny celá „Blažená kolona superdlouhých motocyklů“, jak zněl její oficiální název, vyrazila na okružní jízdu Šluknovským výběžkem, ale v Krásné Lípě program zdaleka neskončil. Nejprve zaznělo skvělé vystoupení populárního Josefa Zímy a po obědě ve 13.00 hodin to na Křinickém náměstí „rozbalila“ oblíbená „plesová“ skupina Novamix. Její vystoupení skončilo až okolo šesté hodiny večerní a bylo plné osvědčených domácích „hitů“, takže v Krásné Lípě opět „nebylo nudy“.
Poděkování za celý povedený den patří všem organizátorům, pomocníkům, účastníkům, dobrovolníkům, hasičům, místním „technickým“ i divákům a také teamu občerstvení okolo Josefa Halíka z Kyjova. Zvláštní dík patří opět také krásnolipské radnici, protože bez přístupu, který k podobným akcím zaujímá, a bez její pomoci by to prostě a jednoduše nešlo…

bohmerland

Novinkou letošního setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland v Krásné Lípě byla krátká časovka. Foto: jf

Tisk Tisk | E-mail E-mail