Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jezdit na kolečkových bruslích už na Šluknovsku nebude problém

Čilý stavební ruch panuje v těchto dnech na území Krásné Lípy. Napříč městem zde nyní vyrůstá zcela nová síť kvalitních komunikací. Přibližně tři kilometry nových asfaltových cest budou sloužit nejen chodcům a cyklistům, ale například také stále oblíbenějšímu ježdění na kolečkových bruslích.
Centrem nových „silniček“ se stane tzv. Komunikační kříž u nedávno zrevitalizovaného rybníka Cimrák, kde se všechny zmiňované komunikace „scházejí.“ Součástí tohoto „kříže“ je také zcela nový velký odpočinkový altán, podobný dalším dvěma v městském parku a ve Sportovním areálu Českého Švýcarska.
Nové cyklostezky vedou právě od tohoto areálu k fotbalovému hřišti a od nyní rekonstruovaného budoucího Centra služeb v blízkosti náměstí až na „výpadovku“ na Prahu.
Celá síť nových cest opět přispívá k dalšímu zatraktivnění města i celého regionu a opět je hrazena z „evropských“ peněz, protože je součástí zatím největšího investičního projektu v historii krásnolipské radnice – projektu Centrum Českého Švýcarska (CČŠ). Ten zahrnuje kromě výstavby zmíněných komunikací také dokončení krásnolipského Sportovního areálu a také kompletní rekonstrukci bývalé „koželužné“ továrny v centru města a její přestavbu na moderní Centrum služeb s takovým vybavením, jakým bude např. posilovna, fitnes centrum sauna, různé kluby, galerie nebo kavárna. Další významnou částí projektu „CČŠ“ bylo i obnovení jedné z nejstarších naučných stezek na území ČR, Köglerovy naučné stezky Krásnolipskem, a pomyslnou „třešničkou na dortu“ investičního snažení krásnolipské radnice je výstavba nového „multifunkčního“ domu na Křinickém náměstí, který bude po svém dokončení v roce 2007 sloužit jako Infocentrum Českého Švýcarska a zázemí pro pořádání různých konferencí nebo výstav a který se stane také „domovem“ krásnolipské obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

Tisk Tisk | E-mail E-mail