Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Josef Zíma potěšil krásnolipské babičky

Pouhý jeden den po svém propuštění z nemocnice, kde se podrobil výměně kolenního kloubu, navštívil legendární zpěvák a princ z pohádky „O princezně ze zlatou hvězdou na čele“ Josef Zíma v sobotu 2. září Krásnou Lípu. Populární „Pepíček“ nejprve doslova rozparádil několik set diváků a hlavně divaček při svém vynikajícím koncertě pod širým nebem na krásnolipském náměstí, na kterém zazněly kromě jiných takové šlágry, jako např. „Život je jen náhoda“ z autorské dílny Jaroslava Ježka nebo písně Karla Hašlera. Během celého koncertu se na místě ozýval jediný názor vyjadřující obdiv k vitalitě a vnitřní síle zpěváka a také uznání nepsané funkce „Krále české dechovky.“
Po vystoupení a nezbytné autogramiádě přímo u pódia přijal Josef Zíma pozvání krásnolipského starosty Zbyňka Linharta a spolu s ním zavítal na původně zamýšlenou krátkou návštěvu do dvou nových domů s pečovatelskou službou, které Krásná Lípa postavila v posledních pěti letech.
To, co ovšem následovalo, překvapilo Josefa Zímu i Zbyňka Linharta. „Obyvatelky obou našich DPS si rozhodně zaslouží velké uznání, neboť svému hostu připravily skvělé uvítání – oblékly se do svátečního, napekly výborné domácí koláčky a štrůdl, posadily svého oblíbeného interpreta do křesla a celé setkání se naladilo do takové atmosféry, že z původně plánovaného desetiminutového předání kytiček bylo nakonec krásné hodinové povídání,“ uvedl Zbyněk Linhart.
Návštěva Josefa Zímy v Krásné Lípě zaznamenala obrovský úspěch a autogram „Pepíčka“ je ještě nyní vystaven v mnohých domácnostech nejen našich babiček v krásnolipských domech s pe-čovatelskou službou. Možná je jen škoda, že podobnou návštěvu, jakou byla ta v DPS, nebylo možné uskutečnit také v místním domově důchodců.

zima17
Tisk Tisk | E-mail E-mail