Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Práce na rekonstrukci pěší zóny jsou v plném proudu

Druhá etapa rekonstrukce historického středu města Rumburka se pomalu chýlí ke konci. Podle rumburského místostarosty Darka Švába by rekonstrukční práce na pěší zóně měly skončit již začátkem října. „Tato etapa, která si vyžádá okolo osmi milionů korun, navazuje na rekonstrukci Lužického náměstí, kterou jsme dokončili v minulých letech. Je řešena ve stejném architektonickém duchu a snažili jsme se zachovat i vazbu na Šluknovský výběžek, proto použité kamenné dláždění pochází z materiálů, které se vytěžily právě v našem výběžku,“ říká Darek Šváb.
Rekonstrukce historického centra Rumburku je rozdělena přibližně na dalších šest až osm etap.
V dalších etapách budeme řešit rekonstrukci parkovacích ploch a veřejné zeleně na místě bývalých stavebnin Stavokomplet, dále za prodejnou Samka v ulici SNP, v zadním traktu ulice Matušova a Vrchlického, v prostoru mezi spořitelnou, finančním úřadem a ZŠ Tyršova. Rekonstrukce v budoucnu čeká i Dobrovského náměstí. V ulicích Fr. Nohy (od FÚ až k Bytexu), Radniční a tř. 9. května (od FÚ až ke spořitelně) dojde k úpravě šířky komunikace a chodníků,“ vypočítává místostarosta Darek Šváb.
Ten také potvrdil, že realizované a plánované rekonstrukce středu města si celkově vyžádají náklady až sto milionů korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail