Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk rozkvetl záplavou květů

V srpnu se do Rumburka opět vrátila oblíbená výstava Květy Rumburka, a to k velké radosti mnoha návštěvníků, kteří loňskou absenci výstavy nesli s nelibostí. Podle organizátorky výstavy Jaroslavy Fiedlerové byl zájem lidí o znovuotevření Květů Rumburka tak veliký, že pořadatelům nezbývalo nic jiného, než výstavu po roční přestávce uspořádat znovu.
12. ročník výstavy Květy Rumburka se letos poprvé konal na faře Římskokatolické farnosti v Rumburku a v její Rajské zahradě. Zúčastnilo se ho okolo dvou desítek vystavovatelů, kteří se přijeli pochlubit nejen svými květinami, ale i zvířecími miláčky, mezi nimiž nechyběli holubi, nutrie i kachny.
Výstava byla doplněna řadou prodejních stánků s květinami, kaktusy, košíkářským nebo keramickým zbožím, pozornost kuchařek upoutal stánek s kořením. Takže nebylo se jen na co dívat, ale něco z té krásy si každý návštěvník mohl odnést i domů.
Pořadatelé pro návštěvníky uspořádali tombolu a pro vystavovatele soutěž o nejkrásnější květinu. Tou byla vyhlášena rozkvetlá begónie, která nesla startovní číslo 26.
Pořadatelem výstavy je Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Dolní Křečany, na pomoc jim však přišli i zahrádkáři z dalších osad z Rumburku a z Krásné Lípy. Výstavu během dvou srpnových dnů navštívilo okolo sedmi set návštěvníků.

kvety_rumburka

Výbor ZO ČZS Dolní Křečany tímto děkuje všem sponzorům, zvláště pak hasičům, kteří nám na výstavě zajišťovali po dva dny občerstvení, a MěÚ Rumburk za podporu při její přípravě. Zároveň děkujeme všem členům ČZS za pomoc, kterou přispěli ke zdařilému průběhu celé výstavy Květy Rumburka.
J. Fiedlerová

Tisk Tisk | E-mail E-mail