Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z polygrafického učiliště je střední škola

Polygrafické učiliště v Rumburku se proměnilo ve střední školu. Od 8. února 2006 zní oficiální název Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie (SOŠmpg). Co s sebou tato změna přinesla? To nám vysvětlil ředitel školy PeadDr., Bc Svatopluk Kubeš.
Mediální grafika se postupem času stala rovnocenným partnerem polygrafie. Tento trend se připisuje potřebám trhu a především masovému rozšíření internetu. Vedení rumburského učiliště se proto rozhodlo udělat takové změny, které se novému trendu přizpůsobí a studenty kvalitněji připraví na současné podmínky v oboru.
Škola nabízí několik nových oborů a ty původní upravila. Reprodukční grafik byl původně tříletým učebním oborem, tedy bez maturity. Kvůli vyšším profesním požadavkům na úroveň grafiků je v současné době čtyřletým maturitním. Kromě způsobu zakončení a získání stupně vzdělání je hlavní novinkou rozšíření odborné výuky v oblasti tvorby webových stránek. Stávající tříletý obor zanikne.
Na práci s nejsložitějšími elektronicky řízenými polygrafickými stroji by měl studenty připravit čtyřletý maturitní obor tiskař. Tříletý učební obor tiskař je zaměřený na práci v menších tiskárnách. Nezměněn zůstal tříletý obor knihař pro dokončující zpracování polygrafických výrobků.
Novinkou je maturitní obor polygrafie, který se více věnuje právě mediální grafice. Jeho absolventi budou připraveni hlavně pro funkce středního managementu v reklamních studiích a jim podobných firmách.

Polygrafická střední škola je jediným státním zařízením svého druhu v Čechách, čímž přispívá ke zvyšování prestiže našeho města i celého regionu. Přejeme škole mnoho úspěchů při realizaci změn.

Tisk Tisk | E-mail E-mail