Koncert No Name pro České Švýcarsko

Tištěné noviny 18/2006 | 13. 10. 2006 | Nezařazené

Zpěvák slovenské skupiny No Name Igor Timko slavnostně zahájil při svém koncertu v Krásné Lípě spolu s předsedou představenstva společnosti Czech Coal Antonínem Koláčkem a krásnolipským starostou Zbyňkem Linhartem provoz části Sportovního areálu Českého Švýcarska. Po slavnostním stříhání pásky a přípitcích následovala jedna krásnolipská „novinka“, totiž otisk dlaní zmíněných tří osobností do speciálních keramických destiček, které budou v rámci nové tradice trvalou vzpomínkou na významné návštěvy nebo počiny v Krásné Lípě.
Ve chvíli, kdy se začalo stmívat, byl pravý čas pro začátek show. O skvělý úvod se zasloužili ústečtí UDG se svým nabitým hodinovým koncertem, při němž nechybělo ani hraní ve spodním prádle navzdory ani ne desetistupňové teplotě.
Po slavnostním předání darů od nadačního fondu Mosty naděje a společnosti Czech Coal lidem se zdravotním handicapem a institucím se sociálním zaměřením za účasti Antonína Koláčka, Zbyňka Linharta a nového ministra pro místní rozvoj a zároveň i velkého příznivce Českého Švýcarska i Krásné Lípy Petra Gandaloviče, uvedl na scénu moderátor Rádia Crystal Tomáš Mařas očekávané No Name.
Koncert zahájila píseň Starosta (i se jménem místního prvního muže na radnici v textu) a poté již Krásnou Lípou „létaly“ takové hity, jako např. Žili nebo Čím to je. I podle slov samotných No Name po koncertě bylo krásnolipské publikum skvělé a i díky tomu byla opět atmosféra ve městě naladěna na velmi pozitivní vlnu. Vystoupení skupiny No Name organizovala agentura Active Relations ve spolupráci s krásnolipskou radnicí a celou akci sponzorsky zajistila společnost Czech Coal a nadační fond Most naděje.
Po úspěchu loňského koncertu Petra Hapky, skupiny Buty a finalistů Superstar Juliána Záhorovského a Šárky Vaňkové v našem městě jsme se letos rozhodli hned pro několik podobných akcí. V Krásné Lípě tak v tomto roce vystoupili mimo jiné např. Fešáci, Tomáš Linka, Šárka Vaňková, Josef Zíma, Yo Yo Band, Jaroslav Uhlíř nebo právě slovenští No Name s předkapelou UDG. Všechny tyto kulturní počiny doplňují naše investiční akce a přispívají k tomu, že se Krásná Lípa stává přirozeným centrem regionu Českého Švýcarska,“ říká krásnolipský starosta Zbyněk Linhart.

no-name18

Charismatický frontman slovenské skupiny No Name Igor Timko rozparádil celé krásnolipské náměstí. Foto: ene

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/10/13/koncert-no-name-pro-ceske-svycarsko/