Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nejvyšší představitel pravoslavné církve Jeho Blaženost Kryštof navštívil Rumburk

Sloužit svatou archijerejskou liturgii v chrámu sv. Jana Křtitele v Rumburku přijel v pondělí 11. září nejvyšší představitel pravoslavné církve v Čechách Jeho Blaženost doc. ThDr. Kryštof, PhD., arcibiskup pražský, metropolita Českých zemí a Slovenska.
Jako dar rumburské církevní obci přivezl vzácný zlatý řecký kříž, který vladyka Kryštof předal Mgr. Antoniji Drdovi, rumburskému duchovnímu správci.
Návštěva na Strážném vrchu v Rumburku pokračovala společným obědem vladyky Kryštofa s věřícími a byla zakončena návštěvou u rumburského starosty Ing. Jaroslava Sykáčka.
Vladyka Kryštof poděkoval starostovi města za skvělou a dlouhodobou spolupráci s pravoslavnou církví v Rumburku a za finanční dary města, díky kterým je možné pokračovat v opravách kostelíku sv. Jana Křtitele na Strážném Vrchu.
Vladyka Kryštof je častým návštěvníkem Rumburku, již několik let zde vždy v únoru slouží mši za oblíbeného rumburského archimandritu o. Kolomackého.
Rozhovor o životě a postojích nejvyššího představitele pravoslavné církve v Čechách a na Slovensku vladyky Kryštofa přineseme v příštím čísle Rumburských novin.

archimadrita

Jeho Blaženost Kryštof sloužil svatou archijerejskou liturgii v chrámu sv. Jana Křtitele na Strážném vrchu v Rumburku, který je zasvěcen pravoslavné církvi. Foto: D. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail