Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rozsudky za žhářství byly vyneseny

Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl o zamítnutí odvolání proti rozsudku Okresního soudu v Děčíně, který vynesl rozsudky nad třemi pachateli, kteří začátkem srpna 2004 s použitím hořlavé látky zapálili osobní vůz místostarosty města Rumburk Darka Švába. Na vozidle, které bylo požárem zcela zničeno, byla vyčíslena škoda 265 tisíc korun. Požár zasáhl i vedle stojící druhý automobil a přístřešek rodinného domu, u kterého vozidla stála. Způsobená škoda na obou vozidlech i na domě dosáhla výše celkem tři sta tisíc korun.
Podle soudu byla motivem tohoto činu osobní msta jednoho z pachatelů, rumburského podnikatele, pekaře Ladislava Pospíšila, kterému místostarosta města Darek Šváb v souvislosti s výkonem své veřejné funkce nevydal souhlas s legalizací zřízené motokrosové dráhy na místě, kde jí odsouzený Ladislav Pospíšil vybudoval, a to za Bezručovou ulicí v Rumburku. Další dva pachatele motivovala finanční odměna ve výši deseti tisíc korun, kterou měli od Ladislava Pospíšila za spáchání činu obdržet.
Soud odsoudil Ladislava Pospíšila za návod k trestnému činu poškozování cizí věci k trestu odnětí svobody v délce deseti měsíců s podmíněným odkladem po dobu tří let. Za pomoc k trestnému činu poškozování cizí věci si obžalovaný Karel Acs z Varnsdorfu vysloužil podmíněný trest v délce jednoho roku s odkladem na tři roky. Obžalovaný Jiří Bálek z Varnsdorfu byl nejen za trestný čin poškozování cizí věci, ale i za další skutky, které mu soud dokázal, odsouzen k úhrnnému trestu devíti let nepodmíněně, které si odsedí ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozsudky nabyly právní moci.

Tisk Tisk | E-mail E-mail