Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium udělalo slavnostní tečku za svým prvním stoletím

V uplynulých sto letech prošly rumburským gymnáziem necelé čtyři tisíce absolventů. V regionu jako je Šluknovský výběžek to není číslo rozhodně zanedbatelné. Pro spousty lidí tak vyjadřuje rumburské gymnázium synonymum pro kus jejich životní cesty. V průběhu celé éry Gymnázia v Rumburku najdeme hned několik rodin, ve kterých gymnázium vystudovali rodiče i jejich děti.
Sto let znamená mnoho v lidských dějinách, stejně tak v historii školy. Proto gymnázium společně s Městem Rumburk nemohlo nechat toto úctyhodné výročí bez odezvy a uspořádalo třídenní oslavy s jedinečným programem, na kterém se podíleli především účinkující z řad bývalých i současných studentů. Znovu jste se mohli jako studenti projít třídami gymnázia a nejeden dospělý využil toho, aby usedl do lavice a vychutnával vzpomínky na spolužáky a profesory. Zavzpomínat přišly v průběhu celých oslav stovky lidí. Oficiálního zahájení oslav se zúčastnil starosta města Ing. Jaroslav Sykáček a místostarosta Darek Šváb.
Na své si přišel snad každý návštěvník gymnázia. Ve třídách visely seznamy absolventů za každý rok, historické i současné fotografie gymnázia a ukázky z tvorby gymnaziálních studentů a profesorů. To a ještě něco navíc si každý mohl odnést domů v uceleném souboru z historie gymnázia – almanachu školy.

gympl18

Největšího srazu absolventů a profesorů v historii školy se zúčastnilo více jak tisíc návštěvníků. Foto: ene

Tisk Tisk | E-mail E-mail