Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Volby 2006

Vážení spoluobčané,
blíží se termín voleb do zastupitelstev obcí, které proběhnou ve dnech 20. a 21. října 2006.

V Rumburku se bude volit 23 členů zastupitelstva. Kandidátní listinu podalo šest volebních stran a jejich kandidátní listina byla zaregistrována. O Vaše hlasy se tedy v našem městě budou ucházet kandidáti těchto volebních stran:

  1. Volba pro město
  2. Sdružení pro město Rumburk – Sdružení politické strany SNK Evropští demokraté a NK
  3. Občanská demokratická strana
  4. Komunistická strana Čech a Moravy
  5. Česká strana sociálně demokratická
  6. Sdružení pro zdraví, sport a prosperitu

Pořadí volebních stran je uvedeno podle losování, které proběhlo 1. 9. 2006 a takto bude uvedeno na hlasovacím lístku. S kandidátními listinami se můžete seznámit na internetových stránkách Českého statistického úřadu (www.volby.cz) a města Rumburk (www.rumburk.cz).

Chtěla bych informovat voliče, kteří mají volební místnost v okrsku č. 7, o změně volební místnosti. Z důvodu rekonstrukce domu kultury volili dočasně v mateřské škole v Horním Jindřichově. Protože dům kultury je v současné době již v provozu, budou při komunálních volbách volit zde.

Další informace je pro cizince ostatních členských států EU, kteří jsou v Rumburku přihlášeni k trvalému pobytu. Tito státní občané, kteří v druhý den voleb (21. 10. 2006) dosáhnou věku 18 let a nejsou zbaveni způsobilosti k právním úkonům mohou požádat o zápis do dodatku stálého seznamu voličů na evidenci obyvatel do 18. 10. 2006 do 16.00 hodin.

Hlasovací lístky budou voličům dodány nejpozději 17. 10. 2006.

Alena Jánská
vedoucí OCDS

Tisk Tisk | E-mail E-mail