Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Český zahrádkářský svaz slaví 40 let

40. výročí založení organizace Český zahrádkářský svaz – základní organizace Dolní Křečany si letos připomínají dolnokřečanští zahrádkáři. Poprvé se sešli 1. června 1966 a za předsedu zvolili pana Stanislava Tvrzníka a dali se společně do práce. Tak pracovali i pod vedením dalších předsedů, přítele Procházky, výborného organizátora přítele Privary, pánů Kožnara, Sliwaka, Kyntery a Antonyho. V roce 1980 měla organizace již přes 100 členů.
Po úspěšných výstavkách v Křečanech se členové rozhodli uspořádat velkou výstavu v Rumburku. Připojili se podnikatelé a sesterské zahrádkářské organizace a 13. – 14. srpna 1994 se v jídelně ZŠ Tyršova ul. poprvé a s velkým úspěchem představila veřejnosti výstava Květy Rumburka. Úspěch měla i letošní, v pořadí už dvanáctá výstava.
Nebyly ovšem jen výstavy, byla provedena i spousta jiné práce ku prospěchu veřejnosti. Byly to společenské a odborné akce ke zkrášlení okolí domů, sušilo se seno, konaly se vzdělávací přednášky, nezapomínalo se ani na zábavu. Pořádaly se výlety, mikulášská pro děti, stavění máje, posezení s hudbou. Pěkné chvíle zajistila ZŠ – děti přišly zarecitovat a zazpívat na schůze.
Ovšem byly i překážky. Organizace ztratila spolkovou místnost (bývalý obchod) a musela si zakoupit stavební buňky a nově se ubytovat. Nebylo to lehké, ale zahrádkáři úkol zvládli. Činnost ČZS Dolní Křečany byla dobře hodnocena jak bývalými, tak současnými představiteli města. Nutno poznamenat, že vítězný pěstitel (vítěz výstavy) vyhrává pohár starosty města Rumburka Ing. Sykáčka. Dobře byla od svého založení po současnost organizace ČZS Dolní Křečany hodnocena v rámci Děčínské územní rady.
Bohužel i v práci mezi květinami a zeleninou přibývají léta. Řada členů nenávratně odešla, ze zakládajících členů zůstal jen jeden, pan Josef Zibner. Křečanskou organizaci vede pan Josef Sýkora, současný počet členů je 47. Práce nestojí a jistě se bude dařit dál v dobré spolupráci se sesterskými organizacemi. K tomu možno popřát: Dobrou úrodu, přátelé!

Výbor ČZS Dolní Křečany

Tisk Tisk | E-mail E-mail