Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům kultury v Rumburku žije naplno

Po dvouleté odmlce, během níž byl rumburský dům kultury rekonstruován, se do něj opět vrací život. Na začátku září odstartoval novou životní etapu Domu kultury Rumburk svým zábavným programem bavič a moderátor Jan Kraus a od té doby praská tento kulturní stánek ve švech. Střídají se zde divadelní a filmová představení, koncerty, výstavy. Zátěžovou akcí, která prověřila nejen kvality pracovníků domu kultury, ale i nového vybavení, byly oslavy 100 let Gymnázia Rumburk.
Přestože je dům kultury v provozu již celý měsíc, slavnostní zahájení jeho oficiálního otevření se přesunulo až na začátek října. Pozváni na něj byli všichni starostové měst a obcí Šluknovského výběžku, místní podnikatelé, zástupci firem, které se podílely na rekonstrukci domu kultury a další představitelé kulturních a společenských institucí Šluknovska.
Mezi čestnými hosty nechyběl ani Ing. Vladimír Laštůvka, bývalý poslanec Parlamentu ČR, díky jehož vlivu se podařilo Rumburským na rekonstrukci budovy sehnat 50 milionů korun ze státního rozpočtu. Dalším významným hostem byl Mgr. Pavel Šuk, který vdechl domu kultury kouzlo díky svým návrhům interiérového řešení, barevného ladění jednotlivých místností a sálů a jejich vybavení nábytkem. Nelze zapomenout ani na Ing. Jiřího Cobla, který vykonával po dobu rekonstrukce funkci technického dozoru investora.
Všechny hosty přivítala ve foyer ředitelka domu kultury Helena Menšíková a tajemník městského úřadu JUDr. Miroslav Majzlík, v hlavním sále na ně čekali přestavitelé města starosta Ing. Jaroslav Sykáček a místostarostové Darek Šváb a Radek Engl.
Po prohlídce budovy a celého zařízení byl pro hosty připraven zábavný program, ve kterém nechyběla ani iluzionistická show Pavla Kožíška a hudební vystoupení zpěvačky a herečky Kateřiny Brožové. Ve večerních hodinách již širokou veřejnost čekal koncert Hany Zagorové a dětská show hudební skupiny Maxim Turbulenc.
Znovuotevřením Domu kultury Rumburk se do města opět vrací zábava a kultura. Bez okázalostí a fanfár, ale s o to větší radostí a očekáváním.

kulturak19

Úvodního slova k znovuotevření rumburského domu kultury po dvouleté rekonstrukci se ujal starosta města Ing. Jaroslav Sykáček. Foto: ene

Tisk Tisk | E-mail E-mail