Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mikulášovice se opět zapsaly do Guinessovy knihy rekordů

V Mikulášovicích se opět děly věci. Na nově zrekonstruovaném náměstí zatančilo najednou sto děvčat oděných do šatů havajských tanečnic a zapsaly se tak do Guinessovy knihy rekordů. Oficiální schválení kuriózního rekordu a zapsání do knihy rekordů přijeli potvrdit akreditovaní komisaři z pelhřimovské agentury „Dobrý den“.
Samotná akce se však připravovala již řadu dní před samotným vyvrcholením a u jejího zrodu stálo vedení taneční skupiny Stars a zástupci města Mikulášovice. Do tuhého šlo až od pátečního večera, kdy se v místní sportovní hale měřilo, stříhalo, šilo a hlavně zkoušelo jak nejlépe vypadat ve vlastnoručně vytvořeném oblečku z krepového papíru. I sobotní ráno měli organizátoři i tanečnice velmi napilno, vždyť nácvik řazení a samotný výstup musel vypadat co nejlépe, aby nic nebránilo schvalovacímu procesu. Úderem hodiny „H“ se celý průvod tanečnic vydal i se svým pánským doprovodem na náměstí, kde děvčata zatancovala svůj havajský tanec. Komisaři vše zkontrolovali, nafotili a poté uznali pokus jako platný rekord, čímž odstartovali všeobecné veselí a spanilé tanečnice ze samé radosti rozdávaly své květinové věnce divákům a kolemjdoucím. Několika věnci byl obdarován i starosta Mikulášovic Stanislav Hladík. Ten přišel rekord zahájit a podpořit tak další mikulášovickou kuriózní akci.
Největší zásluhu na podařené akci má paní Líba Vladařová, která dokázala zvládnou tolik dětí a mládeže. Té také patří největší dík. Na organizaci se samozřejmě podílela celá řada pomocníků, včetně zaměstnanců města. Tuto akci, která je součástí projektu „Slavíme i s dětmi“, podpořil Ústecký kraj v rámci programu Sport a volný čas 2006.

havajanky

Nejvíce se v Mikulášovicích báli počasí. To však vyšlo na jedničku a rekordu nestálo nic v cestě. Foto: Tomáš Fúsek

Tisk Tisk | E-mail E-mail