Přeshraniční spolupráci využili Němci k nákupu hasičského auta

Tištěné noviny 19/2006 | 23. 10. 2006 | Nezařazené

Díky dlouhodobému partnerství dobrovolných hasičů z Mikulášovic a Hinterhermsdorfu přispěla Evropská unie německým hasičům na nákup nového, plně vybaveného hasičského Mercedesu.
Slavnostní předání nového auta proběhlo v Hinterhermsdorfu v pondělí 3. září a za českou stranu se aktu zúčastnili starosta Mikulášovic Stanislav Hladík, krásnolipský místostarosta Milan Sudek a početná skupina hasičů z obou partnerských sborů. Německou stranu zastupovala paní Marion Bergerová a pan Mike Ruck. Kromě zástupců veřejného života přišli přivítat nový přírůstek také duchovní, kteří v obou jazycích popřáli hasičům hodně úspěchů v jejich náročné práci a nové auto pokřtili.
Díky přeshraniční spolupráci Mikulášovic a Hinterhermsdorfu a jejich hasičských sborů se podařilo projekt nákupu hasičského automobilu prosadit a realizovat. Ale není nutné ho německým sousedům závidět. V případě nutnosti bude nový vůz k dispozici i Čechům a bude vyjíždět na českou stranu hranice přes turistický přechod, který byl pro tento účel upraven již v letních měsících. O překročení hranice v rámci hasebních zásahů, ale i společných akcí obou jednotek, budou vedeny protokolární záznamy a vždy bude informována cizinecká policie.

auto19

Nový Mercedes se předvedl nastoupeným jednotkám německých i českých hasičů. Foto: Tomáš Fúsek

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2006/10/23/preshranicni-spolupraci-vyuzili-nemci-k-nakupu-hasicskeho-auta/