Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk má po rekonstrukcích mateřské školky jako z cukru

V posledních letech probíhaly v Rumburku rozsáhlé rekonstrukce mateřských a základních škol. K dnešnímu dni jsou tři z pěti mateřských škol kompletně zrekonstruovány, zbývající dvě mateřinky jsou hotovy asi z poloviny. Hlavní investiční akcí tohoto roku bylo dokončení třetí etapy rekonstrukce Mateřské školy v Sukově ulici, která zahrnovala rekonstrukci fasády, zpevněných ploch, zahrady a jejího oplocení a vedlejších staveb. Celkově si tato investice vyžádala 1,75 milionu korun. Po dvou letech nákladných rekonstrukcí vnitřních a vnějších prostor se Mateřská škola Vojtěcha Kováře dočká již tento rok poslední etapy přestavby, pověstné třešničky na dortu, a to vybudování zahradního altánu na zahradě školky v hodnotě 330 tisíc korun.
Z pracovního návrhu rozpočtu na rok 2007 vyplývá, že vedení rumburské radnice počítá v příštím roce s rekonstrukcí Mateřské školy Krásnolipská, a to v celkové hodnotě čtyř milionů korun, a s přípravou projektové dokumentace na dokončení rekonstrukce MŠ V Podhájí. Realizace tohoto záměru by měla pak proběhnout do konce roku 2008.
Nezapomíná se však ani na základní školy. Zcela dokončena je rekonstrukce ZŠ Vojtěcha Kováře v Horním Jindřichově, na kterou letos čekala rekonstrukce části zadní fasády a rekonstrukce části střechy a klempířských prvků. Na tuto akci uvolnilo město Rumburk 560 tisíc korun.
V příštím roce by měla pokračovat výměna oken tělocvičny na ZŠ U Nemocnice a měla by být připravena projektová dokumentace na rekonstrukci tělocvičny ZŠ Tyršova.
Pokud tempo, jakým jsou v Rumburku rekonstruována školská zařízení, vydrží i nadále, mohly by být všechny tyto budovy do konce roku 2010 rekonstruovány v plném rozsahu,“ konstatuje místostarosta města Darek Šváb.

skolka19

Jednou z kompletně rekonstruovaných rumburských školek je i mateřská školka v Sukově ulici. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail