Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odvolací soud potvrdil dvouletý trest pro MUDr. Milatovou

Ústecký odvolací soud potvrdil dvouletý trest odnětí svobody s tříletým odkladem pro bývalou primářku gynekologického oddělení Lužické nemocnice v Rumburku Dagmar Milatovou. Ta je podle rozsudku odvolacího senátu ústeckého krajského soudu odpovědná za těžkou újmu na zdraví pěti žen, kterým po gynekologických operacích v roce 1999 částečně nebo úplně ochrnuly nohy. Újmu na zdraví měla zavinit tím, že nechala v provozu přístroj, který po instalaci neprohlédla specializovaná firma.
Podle internetového serveru Novinky.cz zakoupila rumburská nemocnice přístroj Chiratom 400 ze zásob státních hmotných rezerv v Náchodě za třetinu původní ceny, protože byl po dlouholetém skladování morálně zastaralý. Podle znalců neslo zařízení již známky koroze a byly v něm i další problémové součástky. Navíc u něj nebyla provedena revize, k jeho používání nebyl proškolen personál a podle znalců nebyl ani dodržován návod k jeho používání. Podle technika byla příčinou zdravotních problémů žen nevodivá elektroda.
MUDr. Milatová, která nyní pracuje v českolipské nemocnici, se hájila před odvolacím soudem tím, že přístroj nesignalizoval kontrolkou ani zvukovou výstrahou nějaké poškození.
Podle obhajoby se děčínský soud vůbec nezabýval řadou závažných důkazů, například tím, že lékař nemůže být odpovědný za funkčnost zdravotnické techniky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail