Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Motorkářská akce pro děti z Dětského domova v Lipové u Šluknova

Již pátým rokem funguje na českém a slovenském internetu jako tzv. motorkářský rozcestník server Motorkáři.cz. Za dobu své existence si vybudoval přední postavení a v současné době přináší svým čtenářům nejenom aktuální články, ale také další služby, jako jsou např. motoinzerce, katalog motocyklů a motorkářů, katalog srazů a akcí, forum, chat a v neposlední řadě také aktuální informace o dění v motocyklovém sportu (racing).
Po stejně dlouhou dobu se banda motorkářů z tohoto fóra snaží pomáhat v rámci svých možností dětem z dětského domova v Lipové. Spolupráce původně začala jako zajímavá cesta, jak dětem obstarat dárky pod vánoční stromek. Ale největším dárkem pro děti byla samotná přítomnost motorkářů. Proto k těmto dětem zajíždějí i vícekrát do roka pořádat různé akce. Poslední z nich se konala 14. října. Pod svůj patronát si ji vzal Jaba a připravil pro děti celodenní hru na trosečníky. Děti se rozdělily do pěti osmičlenných skupin, vyfasovaly GPS navigační přístroj a mapu, na které měly zakresleno pět stanovišť spolu s GPS souřadnicemi. Jak se k nim dostanou bylo jen na jejich schopnosti naučit se pracovat s GPS-kou. Na stanovištích vždy dostaly úkol, jehož splnění pak bylo hodnoceno spíše podle kreativity dětí při jeho plnění, než dle dosaženého času. Celá hra tak nebyla pojata jako běh na čas, ale poznávání místního kraje, učení se novým věcem a hlavně procvičení schopnosti účinné spolupráce.
Na jednom ze stanovišť například dostaly děti nafukovací člun a měly za úkol dopravit se na protější břeh jezírka, přičemž čtyři děti dostaly pádla, ale byly jim zároveň zavázány oči, a dvě děti je musely navigovat. Na jiném místě musely postavit lidskou pyramidu tak, aby na zemi byl jen určený počet nohou a rukou. O kus dál se zase dostávaly přes vodu, tentokrát přes ni měly natažené lano, jehož jeden konec byl volný, a tak ho skupina musela libovolným způsobem zajistit a přes lano dopravit jednoho člena na druhý břeh.
Děti i pořadatelé se vyřádili a večer utahaní záhy po vyhlášení výsledků a zhlédnutí ohňostroje odpadli do svých postelí.
Další zajímavou akci připravují motorkáři na předvánoční období. Zároveň na svém serveru vyhlásili veřejnou sbírku pro nákup vánočních dárků pro malé Lipováky. Přispět může každý, číslo konta je zveřejněno na www.motorkari.cz.

motorkari21
Tisk Tisk | E-mail E-mail