Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nová javorová alej v Krásné Lípě poroste s dětmi, které ji samy vysadily

Krásná Lípa • Díky spolupráci CHKO Lužické hory, ČSOP Tilia, rodiny Petra Dastycha, města Krásné Lípy, DDM Ústí nad Labem, T-klubu Krásná Lípa, ZŠ Krásná Lípa, Dětského domova v Krásné Lípě a mnohých ochotných dětí i dospělých z Ústí n. L. i Krásné Lípy vznikla nad městem v místní části zvané Kamenná Horka nová javorová alej, tvořená 45 mladými stromy.
Alej vede ze zmíněné Kamenné Horky směrem k bývalé osadě Hely, zaniklé po druhé světové válce. Právě okolí Hely a Kamenné Horky nabízí nejen překrásné výhledy do Českého Švýcarska a Lužických hor, ale také zachovalou lidovou architekturu nebo mnoho drobných sakrálních památek.
Krásnolipská radnice soustavně podporuje aktivity směřující k zatraktivnění okolí města jak pro návštěvníky a turisty, tak i pro jeho obyvatele. Výsadby alejí jako významných krajinotvorných prvků jsou jejich důležitou součástí.
Jedná se o akci s několikaletou tradicí. Zapojení veřejnosti, především pak dětí a mládeže, do podobných aktivit je pro nás důležitým momentem. Je to jejich konkrétní příspěvek k tvorbě a ochraně životního prostředí, který vydá za mnoho hodin teorie ve školních lavicích. Zasadí si »svůj« strom, a to se nezapomíná,“ říká Jan Kolář, tajemník krásnolipském radnice a zároveň iniciátor této aktivity.
Celé prospěšné akce se zúčastnilo téměř sedmdesát dětí, které kromě samotného sázení také soutěžily v různých „ekologických“ disciplínách. Na závěr povedeného odpoledne si opekly zasloužené vuřty u jednoho z letošních posledních táboráků.
Všem účastníkům „sázení“ patří veliké poděkování organizátorů.

alej_0

Dnes tyto děti vysadily malé stromky, za pár let pod nimi budou líbat své první lásky a za mnoho desítek let budou se svými vnuky v jejich stínu hledat útočiště před žhavým sluncem. Jejich stromy porostou s nimi. Foto: jk

Tisk Tisk | E-mail E-mail