Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí za Letním turistickým srazem

Klub českých turistů a Asociace turistických oddílů mládeže Ústeckého kraje poděkovaly všem městům Šluknovského výběžku za jejich účast a podporu Letního turistického srazu, který se konal v srpnu tohoto roku. Na posledním zasedání Sdružení pro rozvoj Šluknovska předal předseda organizačního štábu LTS pan Václav Hieke starostům těchto měst děkovný list.
Letní turistický sraz 2006, který proběhl od 5. do 13. srpna tohoto roku, se setkal se značným zájmem.
Zúčastnilo se ho celkem 949 účastníků, kteří se vydávali za poznáním Českého Švýcarska a Tolštejnského panství. V Krásné Lípě se LTS zúčastnilo 615 účastníků, mezinárodního setkání v Rumburku 87, dalších 226 osob přivítal 25. letní sraz turistických oddílů mládeže v Jiřetíně pod Jedlovou a 21 představitelů Klubu českých i slovenských turistů a dalších hostů.
Na organizaci tohoto turistického svátku se podílelo 90 dobrovolníků a pomocníků.
Srazy a setkání turistů doprovázel bohatý a rozmanitý program.
Uskutečnilo se například pěší putování Českým středohořím, cykloturistická jízda Krušnohořím, mototuristická jízda Ústeckým krajem (17 karavanů) s cílem v Krásné Lípě.
Hlavním programem pak byly Dny jednotlivých měst a obcí, které připravily místní odbory KČT ve spolupráci především s městskými a obecními úřady a dalšími partnery.
Akcí v rámci těchto dnů v Dolní Poustevně, Rumburku, Varnsdorfu, Jiřetíně pod Jedlovou, Děčíně, Šluknově, Mikulášovicích a v Krásné Lípě se zúčastnilo dalších 2 128 turistů.
Zájezdů za poznáním Děčínska, Saska a Lužice se zúčastnilo 760 zájemců.
U příležitosti Letního turistického srazu byla slavnostně zpřístupněna obnovená nejstarší naučná stezka v okolí Krásné Lípy, pojmenovaná po svém autorovi Köglerova naučná stezka.
Letního turistického srazu se zúčastnila i řada zahraničních zájemců. Přítomni byli turisté ze Slovenska, Polska, Německa, ale také z Ruska, Itálie, Francie, Belgie, Holandska a Lucemburska.
Hlavním pořadatelem LTS 2006 byl oblastní výbor Klubu českých turistů Ústeckého kraje.

letnisraz
Tisk Tisk | E-mail E-mail