Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sedmý ročník soutěží Náš Národní park České Švýcarsko zná své vítěze

Již posedmé proběhlo v sobotu 4. listopadu v Kulturním domě v Krásné Lípě slavnostní vyhlášení vítězů dalšího ročníku soutěží s názvem Náš Národní park České Švýcarsko. Pod tímto souhrnným tématickým názvem se skrývá hned pět soutěží, kterých se mohli od jara do podzimu, bez rozdílu věku, vzdělání i místa bydliště, zúčastnit všichni příznivci a obdivovatelé tohoto jedinečného regionu.
Hlavní organizátoři akce – Správa Národního parku České Švýcarsko, Český svaz ochránců přírody Tilia a obecně prospěšná společnost České Švýcarsko připravili slavnostní odpolední akci, na které byla vyhlášena jména vítězů počítačové, literární, fotografické, vědomostní a výtvarné soutěže. Současně byl pro všechny připraven zábavný program a na výherce čekaly vskutku hodnotné ceny, jako například stolní počítač a tiskárna od firmy Uptime z Rumburku, fotoaparát od firmy Canon nebo další ceny zakoupené z grantů Nadace Eurotel a ČEZ.
Celkem se do 7. ročníku soutěže s regionální tématikou zapojilo 654 soutěžících, největší a současně rekordní počet účastníků ze všech sedmi ročníků zaznamenala vědomostní soutěž (397), velké oblibě se těšila i soutěž výtvarná (169 účastníků), naopak mezi náročné soutěže patřila počítačová soutěž, které se zúčastnilo pouze sedm žákovských týmů, jejichž práce hodnotila porota jako velmi kvalitní a důmyslné.

Tisk Tisk | E-mail E-mail