Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Úspěch mladých rumburských judistů v Teplicích a Ústí nad Labem

V prvních dvou říjnových sobotách se zúčastnili žáci našeho Judoklubu Rumburk JuniorCupu v Teplicích a Turnaje nadějí v Ústí nad Labem.

Soutěže v Teplicích se shodou nepříznivých okolností zúčastnili pouze dva naši borci a oba uspěli. David Lichtenberk měl ve váze do 34 kg pět soupeřů. S kralupským Kozlem sice hned v prvním zápase prohrál na wazaari (7 bodů), ale potom už nezaváhal a o jeho prvenství nakonec rozhodla jedna porážka Kozla na ipon (10 b.). David měl skóre bodů lepší. Dan Helikar mezi pěti borci také jednou prohrál – s Phamem z Teplic, který mu oplatil porážku z Loun. A protože Pham vyhrál i ostatní utkání, skončil Dan na celkovém 2. místě.
V Ústí nad Labem pak vyhrála zcela přesvědčivě Klára Stodůlková ve váze do 28 kg, která se po zranění ramene nemohla zúčastnit soutěže v Teplicích týden předtím. Dan Helikar tentokrát zůstal těsně pod stupni vítězů. Ten ve váze do 32 kg (15 závodníků) narazil hned v 1. kole na pozdějšího vítěze Mitáčka z Jablonce a protože mu podlehl, mohl bojovat už jen o 3. místo. V opravách pak také všechny soupeře porazil, až na jednoho – jeho osudového soupeře, teplického Phama. V rozhodujícím boji o 3. místo s ním Dan prohrál a skončil na 4. místě. David Lichtenberk opět uspěl ve své váze do 35 kg. Mezi sedmi závodníky vybojoval 2. místo, když podlehl pouze ve finále děčínskému Štrbovi. Z dalších našich závodníků uspěl mezi staršími žáky Tomáš Rákosník ve váze do 55 kg. Měl šest soupeřů, všechny s jistotou porážel, až přišlo finále s domácím Schämerem ze Severotuku Ústí, na kterém se „podepsal“ výrazným způsobem rozhodčí. Nejsme zvyklí plakat nad výkony rozhodčích v některých zápasech, ale tentokrát Tomášovi doslova ukradl vítězství. Tomáš během zápasu provedl několik akcí, po nichž měl být prohlášen vítězem, ale rozhodčí je buď nehodnotil (v rozporu s pravidly) vůbec nebo nižším bodovým hodnocením. Přesto v utkání vedl, ale pak se v posledních vteřinách dopustil taktické chyby, kdy měl svůj náskok držet a pohodlně zvítězit. Místo toho volil riskantní útok, který se mu nepovedl a soupeř ho úspěšným kontrem hodil na záda, čímž v poslední vteřině zápas pro něho beznadějný otočil. My můžeme ocenit Tomášovu bojovnost i to, že se snažil utkání vyhrát na ipon (10 bodů), ačkoliv to v tomto případě nebyla nejlepší strategie.

Tisk Tisk | E-mail E-mail