Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipští se vydali na zkušenou do britského Birminghamu

Pracovníci Komunitního centra Českého Švýcarska navštívili v rámci mezinárodní spolupráce své kolegy v Birminghamu ve Velké Británii. Část výpravy pokračovala v nastavených jednáních ve svých pracovních skupinách z minulých měsíců a část poznávala práci několika komunitních center v Birminghamu, která poskytují obdobné služby občanům jako komunitní centrum v Krásné Lípě.
Bylo co porovnávat, co umíme v Krásné Lípě lépe a co se můžeme naučit. Inspiraci jsme našli zejména v komunitním centru Jericho. Zjistili jsme, že některé služby v našem centru zatím poskytovány nebyly a jak to v té Anglii dělají. To, co jsme v Birminghamu „okoukali“, vyzkoušíme i u nás,“ říká vedoucí Komunitního centra Českého Švýcarska Jakub Juda a dodává, že již v prosinci tohoto roku budou moci zájemci při hledání nového zaměstnání využít nové služby, například vyhledávání práce pomocí internetu, spolupráce se školeným pracovníkem, který pomůže se sepsáním životopisu nebo se založením e-mailové schránky pro komunikaci se zaměstnavatelem.
Navíc připraví klienta na ústní pohovor, naučí ho psát motivační dopis, nabídne kurzy, které mu pomohou zvýšit kvalifikaci, poradí ohledně správnosti pracovní smlouvy a mzdových podmínek, nabídne možnost zavolat případnému zaměstnavateli a dohodnout pohovor a mnoho dalšího,“ vysvětluje Jakub Juda.

Pro více informací je od 1. prosince možné volat na tel. číslo 412 354 843 nebo navštívit Komunitní centrum Českého Švýcarska v suterénu Městského úřadu v Krásné Lípě. Projekt Komunitní centrum Českého Švýcarska je spolufinancován evropským sociálním fondem EU a státním rozpočtem ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail