Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Více jak dvě stě sportovců čeká na otevření rekonstruované tělocvičny

Těsně před kolaudací je jedna z posledních staveb realizovaných letos v Krásné Lípě. Místní tělocvična, přezdívaná také „Sokolovna“, se po dlouhých letech vlastnických nejasností a nedostatečné údržby dočkala generální přestavby, při které byly zachovány doslova jen „holé zdi“.
Nová jsou všechna okna, podlaha, šatny, sociální zařízení, schodiště i balkon, přibyly klubovny, kuchyňka a k tělocvičně byl přistaven také byt a kancelář správce. Celá stavba má nové zateplení a fasádu, zářící do daleka oranžovou a žlutou barvou. „Do nové tělocvičny se těší nejen celá základní škola, ale i nespočet dalších krásnolipských občanů, kteří denně toto zařízení využívali v minulosti a jistě budou využívat i nadále,“ říká místostarosta města Jan Fiala a dodává, že každý den jde pravidelně o více než dvě stovky dětí i dospělých.
Náklady na rekonstrukci tělocvičny činily cca 17 milionů korun a byly hrazeny z největšího investičního projektu krásnolipské radnice, projektu „Centrum Českého Švýcarska“, který má celkovou hodnotu přes 160 milionů korun a je financován z fondů EU, ze státního rozpočtu ČR a z prostředků města Krásná Lípa. Za tyto peníze již okolím města vede obnovená Köglerova naučná stezka Krásnolipskem, na Křinickém náměstí roste nový multifunkční návštěvnický dům, vedle něj se dokončuje přestavba bývalé továrny na centrum služeb, městem vedou nové cyklotrasy a před dokončením je také dostavba sportovního areálu včetně rekonstrukce zmíněné tělocvičny.

Tisk Tisk | E-mail E-mail