Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Chytrá horákyně usiluje o rozvoj vzdělanosti a vědomostí lidí s mentálním postižením

Rumburské občanské sdružení Chytrá horákyně zahájilo 16. listopadu nový projekt, jehož cílem je udržení a další rozvoj vědomostí lidí s mentálním postižením. Projekt Aktivační centrum je vzdělávací program pro lidi s postižením, kteří absolvovali jakoukoli formu výuky v rámci speciálního školství.
Při slavnostním zahájení projektu popřála všem jeho účastníkům hodně úspěchů místostarostka Rumburku paní Alena Winterová, která nad projektem převzala záštitu. Noví studenti Aktivačního centra poté předvedli, jakým způsobem se ve skupinkách učí cizím jazykům, a to němčině a angličtině.
O tento zajímavý projekt již projevil zájem Ústav sociální péče Česká Kamenice a sdružení Slunečnice z Děčína a částkou 20 tisíc korun ho v listopadu podpořila i Nadace Euronisa. Další z akcí připravovaných Chytrou horákyní je předání certifikátů za celoroční práci dobrovolnicím projektu Asistenční služba pro rodiny s dětmi, které proběhne v polovině prosince.

Kontakt pro případné zájemce: Chytrá horákyně, občanské sdružení, Žitná 1119, Rumburk, tel. 606 670 530.

horakyne_0

Projekt Aktivační centrum občanského sdružení Chytrá horákyně podpoří tyto studenty v dalším rozvoji jejich schopností a vědomostí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail