Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starosta Šluknova Ing. Milan Kořínek byl zvolen již potřetí předsedou SPRŠ

Šluknovsko, Jiřetín p/J • První zasedání Sdružení pro rozvoj Šluknovska po říjnových komunálních volbách, které se konalo v pátek 24. listopadu v Jiřetíně pod Jedlovou, zvolilo již potřetí do svého čela starostu Šluknova Ing. Milana Kořínka, a to na dvouleté funkční období. Prvním místopředsedou byl zvolen za mikroregion Tolštejn místostarosta Varnsdorfu Karel Dubský, mikroregion Sever zastupuje druhý místopředseda, mikulášovický starosta Stanislav Hladík.
Na zasedání se sešli starostové a místostarostové všech obcí a měst Šluknovského výběžku, z nichž mnozí zastávají tuto funkci jen několik týdnů. Ti tak měli první příležitost seznámit se se svými služebně staršími a zkušenějšími kolegy z jiných měst.
Ustavující zasedání SPRŠ navštívil i senátor Josef Zoser, který informoval o záměrech Hospodářské a sociální rady okresu Děčín propojit město Děčín s dálnicí D8, ale i o plánovaných stavebních úpravách silnice I/9 vedoucí z Rumburku do Svoru, jejichž součástí by mělo být narovnání dvou zatáček v obci Lesná a výstavba kruhového objezdu na křižovatce „Mejto“ mezi Jiřetínem pod Jedlovou a Varnsdorfem. Tyto akce by měly být podle senátora Zosera uskutečněny již v příštím roce. Členové Sdružení pro rozvoj Šluknovska se shodli na nutnosti mít v Hospodářské a sociální radě okresu Děčín svého zástupce a nominovali a všemi hlasy schválili předsedu sdružení Ing. Milana Kořínka.
Krajská zastupitelka Dana Hrábková informovala o připravovaném výběrovém řízení Ústeckého kraje na autobusové dopravce, kteří by měli na Šluknovsku od nového roku zajišťovat dopravní obslužnost. Ta by měla být plně hrazena krajem, což značně finančně uleví rozpočtům jednotlivých obcí, které až dosud na tuto službu přispívaly ze svého.
Důležitou informaci o probíhajícím projektu Leader a o blížící se uzávěrce žádostí pro dotace na projekty realizované v letech 2007 – 2013 přinesl starosta Horního Podluží Josef Pecinovský.
V ekonomické části jednání, při níž byli starostové informováni o hospodaření sdružení, padl návrh na zvýšení členských příspěvků jednotlivých obcí do SPRŠ. O tomto návrhu však musí nejdříve starostové jednat se svými zastupitelstvy, teprve potom může být o této věci rozhodnuto.
Příští schůze Sdružení pro rozvoj Šluknovska by se měla konat na začátku ledna příštího roku.

sprs23

Senátor Josef Zoser (stojící) informoval starosty při jejich prvním povolebním setkání o práci Hospodářské a sociální rady okresu Děčín. Předsedou sdružení byl opět zvolen starosta Šluknova Ing. Milan Kořínek (v popředí). Jednání se také zúčastnila krajská zastupitelka za KSČM Dana Hrábková. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail